вічнозелений контент

Вічнозелений контент: 7 порад як постійно залучати нових клієнтів за допомогю контенту

Вічнозелений контент зацікавлює та освічує читачів довше без значних зусиль. Як тільки ви оволодієте мистецтвом писати “безсмертний” контент, ви зможете забезпечити актуальність своїх статей, електронних книг, підручників, відео тощо на роки вперед. А разом з цим, забезпечите себе постійним потоком бажаючих купити ваші послуги.

Сьогодні я покажу вам, чому саме вічнозелений контент повинен бути частиною стратегії контенту кожного фахівця, і я поясню, як створити свої власні безсмертні твори.

Ремарка, з якої я хочу почати, це те, що контент сам по собі нічого не продає. Особливо, якщо це корисний інформаційний контент і його читач не був знайомий з вами раніше. Для того, щоб контент саме продавав, треба щоб будь-яка одиниця контенту завжди була складовою вашої воронки продажу. Детальніше про воронку продажу дивіться у відео

Що таке вічнозелений контент?

Вічнозелений контент – це контент, який оптимізований для того, щоб залишатися актуальним та залучати трафік (зацікавлену цільову аудиторію) протягом довгого часу, роками.

Він не має терміну придатності. Такий контент зосереджено навколо теми, яка буде цікавити людей впродовж багатьох років.

Наприклад:

Не має значення, яка зараз пора року, або який рік: завжди є люди, які шукають контент на ці теми.

Треба розуміти, що створення такого типу контенту це відносно простий спосіб привести органічний трафік на веб-сайт, у ваші соцмережі або на Ютуб канал. Завжди буде якийсь інтерес до теми, тому ви не будете боротися за пошуки аудиторії.

Для повного розуміння наведу кілька прикладів часово-чутливого контенту, який НЕ є вічнозеленим:

 • сезонні статті, наприклад, ідеї подарунків на Різдво
 • оголошення та новинні повідомлення
 • повідомлення про актуальні, але тимчасові проблеми, наприклад, Covid-19 або спортивний сезон

Якщо це спеціалізована тема, за якою, на вашу думку, люди з часом втратять інтерес, то вона не є вічнозеленою, оскільки люди природньо перестають про неї думати (і шукати її в Інтернеті).

Вічнозелений контент завжди актуальний.

Чому вічнозелений контент важливий?

Отже, ми з’ясували, що таке вічнозелений контент, але чому він важливий? Є декілька причин, але ось три найважливіші.

1. Вічнозелений контент покращує позицію у рейтингах пошуку

Чи знаєте ви, що 75 відсотків людей ніколи не прокручують сторінку з результатами пошуку далі першої сторінки? Якщо ви не на першій сторінці, то навряд чи хтось знайде ваш контент.

Вічнозелений контент допомагає підвищити ваш так званий рейтинг “Експертизи, Авторитетності та Надійності” в Google. Чим вищий цей рейтинг тим більш ймовірно, що ви займете місце на першій сторінці рейтингу Google.

2. Вічнозелений контент привертає органічний трафік

Органічний трафік – це те, скільки людей відвідують ваш сайт, знайшовши вас на сторінці з результатами пошуку, а не перейшовши за допомогою платного оголошення.

Як вічнозелений контент допомагає вам залучати трафік? Ось декілька способів:

 • Він відповідає на питання, якими люди завжди цікавляться, тому ви можете припустити, що люди регулярно шукають статті на цю тему.
 • Читачі більш ймовірно знайдуть ваш контент, оскільки (ви вгадали) існує постійний інтерес.
стратегії просування

3. Вічнозелений контент допомагає утримувати увагу вашої аудиторії і збільшувати кількість клієнтів

Це не лише про генерацію трафіку. Це про створення цінного, актуального контенту для тих, хто вже вас знає.

Якщо людина отримала користь від вашого контенту, вона може продовжити знайомитись з ним далі, і от тут ви вже легко і швидко можете зробити її своїм клієнтом. Достатньо додавати до контенту інформацію про ваші послуги і як саме їх можна отримати.

Але уникайте 2 глобальних помилок, про які йдеться у відео нижче, коли розробляєте контент-стратегію:

7 порад щодо створення вічнозеленого контенту

Щоб було зрозуміло, не весь ваш контент повинен бути вічнозеленим. Ваша аудиторія хоче знати, що ви слідкуєте за тенденціями вашої галузі та розумієте поточні тренди, які впливають на них. Іноді люди просто хочуть насолодитись короткими, актуальними та розважальними новинними статтями.

Однак безумовно варто створити міцний центр вічнозеленого контенту, щоб вразити свою аудиторію та вирізнитися з-поміж конкурентів.

Маючи все це на увазі, ось сім відносно простих способів написання ваших власних вічнозелених матеріалів.

1. Виберіть відповідні теми

По-перше, виберіть теми з постійним потенціалом трафіку.

Аналітичний інструмент, як-от Google Analytics, може допомогти в цьому. У стислому вигляді ось як розрізняти актуальні та вічнозелені теми.

 • Публікації за актуальними темами: зазвичай мають високий початковий обсяг пошуку, який досить швидко знижується.
 • Публікації за вічнозеленими темами: залучають високий обсяг трафіку на початку, але зберігається постійний рівень трафіку з часом.

Щоб почати, подивіться на свій власний сайт і перевірте, які теми утримують високий рівень трафіку з часом. Чи є пов’язані теми, про які ви можете написати?

Потім перегляньте провідні блоги у своїй ніші. Визначте потенційно вічнозелені теми, перевірте їх за допомогою інструменту конкурентного аналізу, щоб побачити, які з них приводять довготривалий трафік, та вирішіть, як ви можете розкрити тему так, щоб додати цінність для своїх читачів.

2. Використовуйте ключові слова з постійним потенціалом трафіку

Ви вибрали декілька тем, про які хотіли б написати, тепер вам потрібно використовувати правильні ключові слова, щоб ваші публікації з’являлися в результатах пошуку.

Використовуйте інструмент для виявлення ключових слів, наприклад, абсолютно безкоштовний надає Google Ads. Так, він створений для того щоб давати рекламу у Гугл, але всередині нього є чудові інструменти для аналізу ключових слів.

ключови слова вічнозелений контент

3. Уникайте конкретних подій та дат

Одним з найшвидших способів “застаріти” ваш контент і скоротити його строк життя є використання актуальних дат та подій. Ось чому:

 • Якщо дата важлива для контексту або загального розуміння статті, наприклад, все, що стосується роботи вдома під час Covid-19, то це не вічнозелений контент.
 • Люди припиняють шукати актуальні або пов’язані з датою теми після певного часу, тому вони не знайдуть ваш контент.
 • Якщо хтось знайде вашу статтю навіть лише через рік, він може припустити, що вона застаріла, і не натисне на неї.

Якщо вам необхідно використовувати дати, робіть це розумно. Наприклад, у мене є безкоштовний курс по просуванню у Фейсбук без бюджета 2023, за рік я обновлю ту частину курса, яка перестане бути актуальною, і його можна буде отримати вже як безкоштовний курс по просуванню у Фейсбук без бюджета 2024.

4. Створюйте дослідження (case studies)

Дослідження як контент підходять не для всіх. Все залежить від вашої аудиторії та типу бізнесу, яким ви керуєте.

Однак, якщо ваша аудиторія цінує глибокий, аналітичний контент, подумайте про написання вічнозелених досліджень. Ось кілька переваг випадкових досліджень:

 • Дослідження допомагають підвищити вашу відомість у вашій галузі. Тому що ними будуть ділитись ваші колеги.
 • Читачі можуть отримати справжню цінність від детальних досліджень.
 • Ви можете зробити дослідження вічнозеленими, зосередившись на основних проблемах, а не на датах або чомусь конкретно часовому.

5. Пишіть детальні посібники та інструкції

Коли людям потрібна порада, вони дуже часто звертаються до посібників та інструкцій. Чому? Тому що вони достатньо повні, щоб відповісти на всі питання, які вони мають щодо конкретної теми. (Або принаймні такими вони повинні бути!)

Іншими словами, посібники та інструкції – це чудові ідеї для вічнозеленого контенту.

6. Регулярно оновлюйте свій контент

Незалежно від того, наскільки важко ви працюєте, щоб створити вічнозелений контент, вам все одно доведеться його іноді оновлювати. Стратегії змінюються, з’являються нові дослідження та інструменти, а контент з часом стає менш свіжим. Якщо ви хочете, щоб ваш контент залишався актуальним, вам потрібно його оновлювати.

Як це працює? Оновлюючи контент, ви створюєте нову дату публікації, яка миттєво підвищує рейтинг вашого допису: більшість результатів на першій сторінці були опубліковані протягом останніх кількох років.

Ось кілька порад для оновлення контенту:

 • Додайте трохи більше інформації або змініть кілька статистичних даних.
 • Освіжіть зображення.
 • Змініть будь-які застарілі деталі.
 • Двічі перевірте правопис та фразеологію. Може, ви могли б краще сформулювати щось?

7. Перетворюйте свій контент

Нарешті, коли у вас є чудова одиниця контенту, настав час зробити її корисною для вас. Один з найкращих способів отримати максимум від чудового контенту – і досягти якомога більшої аудиторії – це перетворити контент на різні формати.

Ось кілька ідей:

 • Створіть інфографіку для розміщення в Pinterest.
 • Перепублікуйте контент та заново розмістіть його у соціальних мережах.
 • Близько 85 відсотків користувачів інтернету люблять відеоконтент, тому перетворіть вічнозелену статтю на відеоролик.
 • Маєте позитивний відгук або відгук клієнта? Використовуйте його для зворотного посилання на ваш контент.
 • Написали корисну статтю? Проведіть вебінар, де ще детальніше розкрийте цю тему
 • Створіть серію рілсів, шортсів, або ТікТоків на основі вашої одиниці контенту

Це лише кілька пропозицій, не обмежуйте себе!

Вічнозелений контент є постійно актуальним. Він ніколи не виходить з моди. Якщо ви хочете залучати органічний трафік, навчати свою аудиторію та позиціонувати себе як авторитет у своїй галузі, він має бути частиною вашої контент-стратегії.

Для створення цієї статті було використано матеріали з сайту

Надія Раюшкіна

About Надія Раюшкіна

Закохую в маркетинг. Експертка з просування онлайн-проєктів та фахівців. Оптимізую і автоматизую все що можна. Спрощую все, що не має значення і не впливає на результат. Тільки те що дійсно важливо.
Posted in Блог.

2 Comments

 1. Pingback: Розпаковка особистості в соцмережах - чи всім потрібна

 2. Pingback: Ваша цільова аудиторія – 12 питань для швидкого пошуку

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *