Розпаковка особистості в соцмережах – чи всім треба писати регулярно та про особисте

Пиши, бо тебе забудуть! Розповідай про себе, інакше зіллєшся з масою. Професійного контенту ніхто не читає. Без соцмереж ти ніщо у сучасному медіа-світі. Як вам ці страшилки? Тиснуть на мозок і реально заганяють у ступор! Я неодноразово натикалася у стрічці на пости-маніфести колег про те, що розпаковка особистості та особистий постінг переоцінені, про їхню необхідність трубять лише ті, хто продає такі послуги. Згодна я з цим чи ні? Поділюсь суб’єктивною думкою в цій статті. З повагою до кожного читача Інесса Шаповалова.


Як працює розпаковка особистості у контенті?

Почнемо з того, що завдання розпаковки особистості – це не створити вам якийсь відомий образ, це не магічний супер-інструмент, а засіб для розвитку у професії. Розпаковування особистості / експертності – це інструмент для розкриття особистості експерта в блозі. Це не панацея, не обов’язковість, не тренд, а спосіб розкрити свій потенціал, знайти свої сильні сторони і за їх допомогою сформувати лінійку послуг, зрозуміти як себе транслювати в соцмережах.

Ніхто вас не змушує щодня робити постінг, вивертатися навиворіт, аби отримати лайк або коментар. Не вдаватимемося в крайнощі! Якщо ви із заздрістю дивитеся на колег, які щодня викладають по 10-20 сторіс, що ні день, то у них пост, причому не в одній соцмережі, то я вас заспокою. Тим, хто постить кожен день, ПОДОБАЄТЬСЯ ЦЕ! І якщо вам цей ритм не підходить, не підлаштовуйтесь під нього! Ситуацію із запусками інфопродуктів, послуг та товарів я не торкаюся.

Інесса, а як же твої пости та листи, де ти то закликаєш регулярно вести свої соцмережі, то навпаки – йти у своєму темпі.

Наприклад: “Гроші, просування, репутація…а як же ЗАДОВОЛЕННЯ? Це я про блоги, облікові записи, канали, які зараз вам і мені доводиться вести. Доводиться, бо:

  • якщо не з’являєшся у стрічці, ти людина-невидимка;
  • з’являєшся рідко – забувають і втрачають інтерес до твоєї сторінки;
  • з’являєшся часто – вигоряєш від необхідності постійно щось постити, знімати, оформляти, викладати.

Де і в чому тут задоволення? Адже робота, соцмережі повинні приносити задоволення, радувати, надихати та запалювати! Тільки тоді між вами та підписниками буде емпатія.

Ми забули про що взагалі спочатку були Інстаграм, Твіттер, Пінтерест, Фейсбук — це були майданчики для спілкування, емоційного розвантаження та відпочинку. А потім їх перетворили на величезні торгові інтернет-центри: маркетинг, воронка продажів, впізнаваність бренду, вплив на аудиторію та споживчий попит…

Торговий інтернет-центр засмоктує! Постійно ставиш собі завищені планки, працюєш на цей споживчий конвеєр, вкладаєш час та ресурси у своє просування та репутацію. Але упускаєш найголовніше — кайф від спілкування та людяність, адже саме вони стояли біля витоків усієї цієї SMM-махини!”

розпакування особистості

Відповім: “Тренери з копірайтингу, професійного та особистісного зростання, ведення соцмереж, смм-фахівці РЕКОМЕНДУЮТЬ варіанти ведення сторінок, дають концепти та ідеї, опорні схеми та плани, діляться тим, що зараз працює у них та їх клієнтів. Але ніхто не каже, що ці схеми чи плани ідеально підходять вам. Вчіться пропускати всі знання, тренди та ідеї через себе та свої завдання!”

Регулярне ведення соцмереж, тренди, розпакування особистості – це не аксіома успішності спеціаліста!

Якщо ви бажаєте отримати більше практичних порад та стратегій щодо просування у соціальних мережах, запрошую вас отримати безкоштовний курс по просуванню у Facebook без бюджету. Натисніть тут, щоб отримати доступ до курсу та розпочати успішне просування свого бренду в соціальних мережах.

Розберемо коротко три актуальні тренди і як вони пов’язані з розпаковкою особистості, регулярним постінгом та іншими обов’язковими контент-штуками:

  1. “Люди купують у людей”, транслюйте особистість у своїх блогах.

Так, особистий фактор і ваша залучення важливі, якщо має бути робота над довгостроковим проектом. У команду частіше можуть взяти приємного, зацікавленого новачка з базовими знаннями (і навчати під себе!), ніж пихатого експерта з короною. Почитають ваше резюме, тестове подивляться, заглянути на сторінку, поспілкуються наживо або з відеозв’язку. Але якщо проекту потрібен разовий виконавець, то нікому особливих справ до вашого профілю не буде, дадуть тестове — впоралися? Наймають.

Висновки: Якщо ви фахівець-початківець, то робіть спочатку ставку на вдумливе наповнення профілю контентом, який інформує читача про вашу діяльність. З особистим розберетеся пізніше і лише за бажанням. Якщо ви вже відбувся спеціаліст, ваша мета – комфортна, довгострокова співпраця, то пости про ваші інтереси, цінності життя, інсайти допоможуть знайти замовників-однодумців, партнерів для спільних проектів.

Так моя колега за допомогою однієї сторіс НЕ ПРО КОПІРАЙТИНГ (але про нього в її акаунті теж достатньо інформації), а про особисте отримала пропозицію про співпрацю від власника проекту, у якого один тільки Інстаграм-блог на 420+ тис. підписників. Якщо вам комфортно жити в соцмережах у площині професійної діяльності, ніхто вас не змушує лізти зі шкіри та писати про котиків, йогу, відпочинок та книги для душі. Ніщо так не псує враження, як фальш. Пишіть про те, про що вам зручно зараз.

Щоб розібратися з цим, потрібно трохи розпакуватися, тобто вибрати та виписати теми для свого блогу. Де та як їх знайти? Підписатися на тих, чий стиль вам імпонує, та брати теми (НЕ КОНТЕНТ), які вам відгукнулися, додати свій особистий та професійний досвід.

2. “Будь регулярним, кожен день взаємодій зі своїм акаунтом, інакше тебе забудуть”.

Уявіть ситуацію, вам різко в стрічці спливає продавець про курс по сторис від людини, яку ви насилу пам’ятаєте. Переходьте на його сторінку, там цей пост, що продає, а до нього останній датується позаминулого місяця. У проміжку жодного слова про те, що ця людина працює зі сторіс, навчає, знає якісь класні штуки за візуалом, контентом. Підете на курс?

розпаковка особистості

Інша ситуація ви захотіли наростити передплатників, провели з колегами спільний марафон, отримали нову аудиторію. Що далі? Як довести його до продажу ваших послуг? Одним постом на тиждень? Ні, ось тут, мої друзі, потрібна регулярність видачі контенту. Перший тиждень частим із контентом, а вже з другого можна зробити його випуск лайтовішим — трьох постів буде достатньо. І далі у тому ж ритмі.

Третя ситуація, купили рекламу у блогера, провели спільний ефір, до вас прийшли нові люди за вашою експертністю, а у вас до ладу ні постів про неї, ні про себе, як фахівця. Чи залишаться нові передплатники з вами чи ні? Висновок: щоб вас пам’ятали, щоби з вами спілкувалися, потрібно давати інфопривід для цього.

Особистий або професійний – вирішувати вам, спираючись на ваші цілі від облікового запису та те, що ви хочете донести до передплатників. Жорсткий контент-план потрібен під час запусків, під закупівлю реклами та припливу нової аудиторії, в інших випадках ви самі вибудовуєте регулярність публікацій, спираючись на свою завантаженість, наявність цікавої теми для посту, статті, сторіс та бажання спілкуватися з аудиторією.

3. “Потрібно мати багато акаунтів, бути у всіх соцмережах, щоб отримувати багато клієнтів та розвивати особистий бренд”

Мій внутрішній маркетолог “за” мультиканальність. Моя особистість “за” соцмережі з любові. Коли займаєтеся розпаковкою особистості, подумайте, де вам комфортно спілкуватися, в якому стилі, в якому образі, про що ви можете без зажатості мовити, у чому почуваєтеся впевнено, якими компетенціями володієте і що вас надихає в особистому та професійному плані. Вибираючи ту соцмережу, де вам найбільше подобається, де вам легко і приємно спілкуватися, де ви розкриваєтеся і не боїтеся помилитися, отримати гору критики. Раніше я б із задоволенням порекомендувала Фейсбук для цього, зараз не буду, тому що там стільки бруду та диванних критиків вилізло у 2019-2021 роках, що для слабкодухих та вразливих буде дуже боляче починати з цієї соцмережі.

Вибравши основну соцмережу, на ній і фокусуємося: пишемо та публікуємо пости, спілкуємося, коментуємо, аналізуємо відгук та інтереси аудиторії, збираємо інфоповоди та приміряємо їх до себе, своїм внутрішнім відчуттям (привіт, розпаковка особистості!).

Але ризик злому, бана, блокування ніхто не скасовував, тому раджу мати запасний аеродром у вигляді ще одного соцмережі, куди ви просто переливаєте контент з першої, якщо ліньки писати нове. Переливати контент має сенс, якщо в різних соцмережах у вас різна аудиторія, якщо ні, то трохи змінюйте текст та його оформлення, не випускайте один і той самий пост у двох соцмережах одночасно.

Висновок: Якщо ви не копірайтер, не смм-спеціаліст, ваші соцмережі не є вашою візиткою, то й не потрібно витрачати свій час та сили на купу марних акаунтів.

Розпаковка особистості через контент має бути за коханням, а не на хвилі тренду і нав’язаних стереотипів

Пиши, публікуй, вивертай душу навиворіт, доведи, що спец!

Набридло, правда?

А не треба це робити через силу.

Хотілося б мені це сказати.

Але не можу.

Все впирається у ваші завдання та цілі:

— якщо клієнтів достатньо або ви поки поставили все на паузу – не пишіть, не знімайте, відпочиньте.

— якщо ви новачок у новій сфері, потрібно напрацювати репутацію та створити певний медійний образ. Як? Через свій блог, акаунти, канали тощо. Хоч через концерти та ярмарки у своєму місті, якщо ви, наприклад, скрипаль, стендапер або рукоділка.

— якщо ви шукаєте нову себе, перезавантажуєтеся, шукаєте драйв і цілі в житті/роботі, то навіщо вам зараз системний блогінг? Виливайте ідеї, муки, сумніви, емоції в сторіс і пости за бажанням. Я іноді публікую такий контент про мозокопання, щоб розібратися у собі. Поки що пишеш — реально починаєш розуміти себе. Це про мою улюблену терапію постінгом.

Коли я говорю вам — ось схема контент-стратегії, ідеї постів, воронок, оформлення, це не означає, що кожен з вас повинен зчепити зуби і терміново робити контент як я сказала! Пропускайте ці знання та рекомендації через себе, через те, що вам реально ЗАРАЗ ВАЖЛИВО!

Краще зосередьтеся на ідеях, як апгрейдити свої послуги, товари, вироби, інфопродукти.

Подумайте, що в собі можете виділити як супер-якість та як транслювати його)) Ще один привіт тобі, розпаковка особистості!

Знайдіть своє ідеальне уявлення в акаунті. Змінюйте концепт облікового запису, якщо виросли з нього!

Не перетворюйте створення контенту на каторгу, не ставте завищених планок, бо коли не отримаєте бажаного результату, буде жорстке вигоряння та відкат назад.

Чому я зараз вас навчаю? Знайти свій ритм створення контенту, знайти теми, на які вам легко його робити, об’єктивно оцінювати можливості та результати.

Але, якщо ваша мета – отримувати із соцмереж клієнтів, розвивати себе як бренд, відмовчуватися не вдасться. Соцмережі – це робота, бізнес, ваш «ринок» клієнтів та партнерів, а не місце творчості. Місцем творчості вони стають тоді, коли ви вже напрацювали собі репутацію або спочатку не ставили за мету щось продавати через соцмережі.

Инесса Шаповалова

About Инесса Шаповалова

Инесса Шаповалова, редактор Школы Успешного Фриланса, копирайтер-маркетолог, автор и тренер курсов по копирайтингу.
Posted in Блог.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *