монетизація фейсбук

Монетизація контенту у Фейсбук. Скільки грошей платить Facebook

Можливо ви ще не в курсі, що Фейсбук може платити за контент, який ви розміщуєте у себе на сторінці. Але є нюанси, і не все так добре, як може здаватись на перший погляд, тож нижче розкажу що таке монетизація контенту у Фейсбук і про всі її плюси і мінуси.

За який контент платить Фейсбук

На цей час в Україні можна отримувати гроші за відео-контент, тобто за ваші рілси і довгі відео, які ви завантажуєте на Фейсбук. Важливо розуміти, що гроші ви отримуєте не за сам контент, а за рекламу, яку будуть показувати під час його перегляду. Тобто соцмережа буде ділитись з вами своєю часткою заробітку від реклами на вашій сторінці.

Як підключити монетизацію

Щоб отримувати виплати за показ реклами у ваших відео треба переключити вашу сторінку у Професійний Режим. Що це таке і як це зробити дивіться у відео:

Окрим цього потрібно щоб ваш профіль відповідав декільком критеріям:

  • ви проживаєте в країні, де доступне підключення монетизації (Україна входить в перелік таких країн)
  • у вас є щонайменше 5000 читачів (це і друзі і підписники)
  • ваші відео, або прямі етери переглядались щонайменше протягом 60 000 хвилин і ви поширили принаймні 5 відео, або вийшли у прямий етер 5 разів за останні 30 днів.

Скільки платить Фейсбук за ваші відео

Отут і криється головний мінус монетизації контенту. Як я раніше казала, Facebook ділиться з вами частиною грошей, які заробив на показі реклами у вашому контенті. Відповідно ваш заробіток залежить від того, люди з яких країн дивляться ваші відео і того, як часто і як довго вони це роблять.

Якщо ваша аудиторія переважно з України, то не розраховуйте на великі заробітки. Оскільки реклама у Фейсбук в Україні коштує небагато, то і частка вашого заробітку від показів реклами – зовсім невеликі гроші.

Середня цифра вартості 1000 показів рекламного оголошення у фейсбук по всьому світу у 2022 році склала 12$ за 1000 показів (за даними http://www.statista.com/). Треба розуміти, що для України ця цифра буде значно нижчою. Але навіть якщо спиратись на неї, то за 1000 показів реклами у ваших відео Фейсбук заплатить вам 1-3$. Але, повторюсь, для України цифра буде нижчою.

Щоб заробляти таким чином хоча б 100$ на місяць, треба, щоб ваші відео подивились принаймні 60 000 разів. Якщо ви не є популярним блогером з великою кількістю підписників – такої цифри буде непросто досягти.

Тож, чи варто воно того? Так, якщо вам подобається знімати рілси, проводити прямі етери і саме заробіток від Фейсбуку не є вашою основною метою.

Як ще можна заробляти на контенті у Фейсбук

Насправді набагато більше ви зможете заробляти, якщо будете:

  • продавати власні послуги
  • перепродавати чиїсь послуги або товари за відсоток від продажу
  • робити рекламні інтеграції з бізнесом (коли бізнес сплачує вам за те, що ви згадуєте його у своєму контенті)

І для цього не потрібно мати тисячі підписників. Бо продавати свої послуги можна навіть якщо у вас їх взагалі немає. Для цього достатньо використати одну з воронок продажів про які я розповідаю у курсі по просуванню у Фейсбук без бюджету (він повністю безкоштовний, тож просто дивіться і робіть).

Як висновок можу сказати, що заробляти на створенні контенту можна, і це дуже перспективна галузь, але варто самому створювати способи монетизації, а не чекати, доки вам будуть платити будь-які платформи.

Надія Раюшкіна

About Надія Раюшкіна

Закохую в маркетинг. Експертка з просування онлайн-проєктів та фахівців. Оптимізую і автоматизую все що можна. Спрощую все, що не має значення і не впливає на результат. Тільки те що дійсно важливо.
Posted in Блог.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *