воронка продажів

Маркетингова воронка продажів – покрокова розробка

Таке я чую дуже часто: воронки продажів не працюють, потрібні тунелі, фюнели або якими ще новомодними словами зараз люблять називати все, що хочуть продати людям, які не в темі. Аналогічно з чат-ботами, автоматизованими ланцюжками, запусками тощо. Це все назви одного і того ж великого інструменту – маркетингова воронка продажів.

Я склала вам конспект, який ви можете використовувати як шпаргалку при підготовці будь-яких маркетингових активностей. Адже будь-яка ваша дія в маркетингу так чи інакше спрямована на збільшення кількості продажів.

Маркетингова воронка продажів покроково

 1. Маркетингова воронка продажів – це сценарій за яким ви проводите потенційного клієнта від стану “я нічого не знав про продукт” до “дайте 2!”
 2. Увага ваших потенційних клієнтів дуже розсіяна, у них дуже багато інтересів та інформаційного шуму навколо. Тому в якості ваших конкурентів у будь-яких маркетингових активностей варто розглядати всіх, хто пройде щось на ту саму аудиторію. Навіть якщо те, що вони продають, навіть близько не скидається на ваш продукт.
 3. Щоб вийти на рівень низької конкуренції варто заводити у воронки продажів тих потенційних клієнтів, які поки що нічого не знають про ваш продукт і навіть не шукають можливості його купити.
 4. Для цього потрібно дуже добре розуміти можливі проблеми та бажання своїх потенційних клієнтів, навіть ті з них, які, на перший погляд, взагалі ніяк не пов’язані з вашим продуктом.
 5. Для побудови ефективної воронки продажів потрібні різні види товарів, як у ціновому розумінні, так і в асортиментному. Часто варто спростити складний продукт і робити точкові допродаж у воронці для збільшення кількості продажів продукту в цілому.
 6. Перед побудовою маркетингової воронки продажів обов’язково потрібно пройти ряд підготовчих етапів: від аналізу цільової аудиторії до вибору інструментів для реалізації воронки.
 7. Сегментування цільової аудиторії у воронці базується на її теплоті по відношенню до нашого продукту.
 8. Маркетингова воронка в цілому, це не складання 1 сценарію, а, швидше, складання безлічі мікро-сценаріїв, які постійно зв’язуються між собою.
 9. Будь-яка воронка продажів – це НЕ кінцевий процес, тобто. потенційний клієнт завжди буде у ваших воронок до тих пір, поки або не купить, або не вийде з цих воронок сам.
 10. Воронки продажів це не тільки про чат-боти, емейл-маркетинг або вебінарні воронки. Їх можна будувати в соц. мережах, ютуб, тикток, контентом у блозі і взагалі скрізь, де ви так чи інакше спілкуєтеся з потенційними клієнтами.
 11. Якщо ви не продаєте – у вас не купують. Тому не варто захоплюватися прогрівом аудиторії. Тому що ви її прогрієте, а продасть їй хтось інший.
 12. Так, воронки продажів можна побудувати використовуючи повністю безкоштовні інструменти та з 0 вкладеннями в рекламу. На інтенсиві розповіла, як це працює.
 13. Лід-магніт це не тільки щось, що можна завантажити. Їм може бути і пост у соціальній мережі та 15-секундне тик-ток відео.
 14. Платну рекламу можна окупати відразу при вході потенційних клієнтів у воронку.
 15. Існують універсальні структури маркетингових воронок, які можна швидко підлаштувати під будь-який продукт у будь-якому бізнесі.
 16. І так, будь-який контент-план це теж маркетингова воронка продажів, головне з самого початку саме під цим кутом на нього і дивитися.

Маючи на увазі всі ці інсайти та поради, не забудьте, що головне – це вміти правильно використовувати доступні вам інструменти. Наприклад, Facebook може стати вашим могутнім союзником в побудові ефективних воронок продажу, навіть якщо у вас немає бюджету на рекламу.

Відкрийте для себе потужність Facebook в просуванні вашого бізнесу з безкоштовним курсом, який розкриває секрети ефективних стратегій просування з нульовим бюджетом. Це 3 модулі та 15 уроків без обмежень у часі вивчення та з прямими ефірами підтримки, що допоможуть вам вивчити актуальні малобюджетні стратегії просування в Facebook. Долучайтесь до курсу та розкрийте свої можливості успіху!

Важливі нюанси побудови воронки продажів

Вище ми розглянули основи маркетингової воронки продажів і визначили основні етапи її створення. Проте ключовим є розуміння того, що воронка продажів – це не одноразова активність, а постійний процес. Вона вимагає неперервного моніторингу, аналізу та корекції.

Також варто пам’ятати, що маркетингова воронка продажів – це не тільки про продажі. Це про побудову стійких відносин з вашими потенційними та діючими клієнтами. Вона допомагає створювати довіру до вашого бізнесу, показуючи вашим клієнтам, що ви розумієте їх потреби та бажання і є джерелом цінності.

В кінцевому підсумку, маркетингова воронка продажів є потужним інструментом, який дозволяє вам структурувати ваші маркетингові зусилля. Вона допомагає вам підходити до кожного клієнта індивідуально, враховуючи його потреби та етап, на якому він знаходиться на шляху клієнта. Обов’язково подивіться це відео, де детально розповідаєтся про шлях клієнта і як з його допомогою вийти з конкуренції:

Згадайте, що успіх вашої воронки продажів залежить від постійного вивчення і розуміння вашої цільової аудиторії. Тільки так ви зможете надавати їм саме те, що вони хочуть і потребують, тим самим підвищуючи ефективність ваших маркетингових стратегій.

Не забувайте, що кожна воронка продажів є унікальною, але ви завжди можете скористатися універсальними структурами, які ви можете адаптувати під свої потреби. Пам’ятайте про все це, і ви зможете створити ефективну маркетингову воронку, яка підвищить ваши продажі та зростання вашого бізнесу.

Надія Раюшкіна

About Надія Раюшкіна

Закохую в маркетинг. Експертка з просування онлайн-проєктів та фахівців. Оптимізую і автоматизую все що можна. Спрощую все, що не має значення і не впливає на результат. Тільки те що дійсно важливо.
Posted in Блог.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *