реклама в інтернеті

Чому реклама в інтернеті не збільшує продажі?

Як часто доводиться чути від підприємців: я витрачаю гроші на рекламу, чому в мене немає продажів? Чомусь переважна більшість бізнесменів упевнена, що достатньо налаштувати рекламну кампанію в Google Ads, соціальних мережах або будь-яку іншу в інтернеті, і все, товар продаватиметься сам і гроші потечуть рікою. Це міф, як і те, що можна заробляти без вкладень у рекламу. Пам’ятаєте, що робити гроші без реклами може монетний двір? Тож сьогодні поговоримо про 3 причини через які реклама в інтернеті не збільшує продажі.

Всі ці 3 причини криються в найпростішій воронці продажів.

Що таке воронка продажів?

Це певна схема, що складається з декількох етапів, які проходить будь-який покупець перед здійсненням покупки. Ось як вона виглядає для продажу товарів і послуг в інтернеті.

реклама в інтернеті
  1. Трафік на ваш сайт – та сама реклама.
  2. Конвесія трафіку в заявки/дзвінки
  3. Конверсія заявок/дзвінків у продажі

Як бачите, реклама – це тільки перший щабель воронки продажів. І чим більше цільових відвідувачів реклама приведе на сайт, тим більша ймовірність того, що ви зробите продаж. Хоча скільки б цільових відвідувачів фахівець із трафіку не приводив на ваш сайт, якщо він не цікавий користувачам, або якщо менеджери з продажу абсолютно не компетентні, то ніяких продажів чекати не варто. Але про це пізніше.

Якщо ви бажаєте отримати більше практичних порад та стратегій щодо просування у соціальних мережах, запрошую вас отримати мій безкоштовний курс по просуванню у Facebook без бюджету. Натисніть тут, щоб отримати доступ до курсу та розпочати успішне просування свого бренду в соціальних мережах.

Чому ваша реклама в інтернеті не приваблює клієнтів

Для початку давайте розберемося з першим етапом воронки продажів і зрозуміємо, що може заважати вам отримувати клієнтів з реклами.

Насамперед на ваш сайт повинні потрапляти цільові відвідувачі. Тому перше, що потрібно зробити під час розроблення будь-якої рекламної кампанії – створити портрети цільової аудиторії.

На другому етапі потрібно переконатися, що фахівець із трафіку приводить на сайт саме цільову аудиторію. Наприклад, якщо ви замовляєте налаштування контекстної реклами Google Ads, то фахівець з налаштування обов’язково повинен узгодити з вами ключові слова, за якими буде запускатися рекламна кампанія. Для чого це потрібно? Річ у тім, що фахівець із контекстної реклами не повинен і не може розумітися на всіх нюансах вашого товару, послуги, бізнесу загалом. Тільки ви можете знати все про свій товар. Саме тому для вас дуже важливо переглянути всі ключові слова і вказати фахівцеві ті, які не є для вас цільовими і приведуть не зацікавлених у вашому товарі/послузі відвідувачів.

Далі обов’язково не полінуйтеся, і перегляньте варіанти оголошень. Багато в чому від того, що буде написано в оголошенні, залежить те, які люди по них клацнуть і потраплять на ваш сайт.

Тільки після цих кроків можна запускати рекламну кампанію. І після запуску дуже важливо в перший тиждень для вас контролювати основні показники ефективності рекламної кампанії. Це глибина перегляду вашого сайту, час, який користувачі проводять на сайті, їхня поведінка. Все це можна робити завдяки безкоштовним системам web-аналітики, наприклад, Google Analytics.

А ви берете участь у налаштуванні своїх рекламних кампаній, чи віддаєте все на розсуд фахівців з реклами?

Другий етап воронки продажів – це конвертація ваших відвідувачів у заявки. Якщо ви все проконтролювали на першому етапі, то за цей крок цілком і повністю відповідає ваш сайт. Наскільки користувачеві зручно знайти потрібну інформацію, чи видно номер телефону, чи проста структура сайту. Взагалі, наскільки просто на вашому сайті оформити замовлення. Навіть не професіоналам інтернет-маркетингу це дуже легко перевірити.

Дайте посилання на ваш сайт кільком знайомим і попросіть відповісти на кілька запитань:

  1. Наскільки зрозуміло, що пропонується на сторінці
  2. Наскільки швидко знайшли кнопку оформлення замовлення (її чомусь немає на багатьох сайтах, перевірте свій)
  3. Чи не виникло складнощів під час оформлення замовлення

Дуже часто в інтернет-магазинах багато користувачів, які намагаються оформити замовлення, просто йдуть із сайту, тому що процес його оформлення дуже складний. В ідеалі користувач повинен мати можливість оформити замовлення не більше ніж у 3 кроки. Так-так, люди ліниві))))

Якщо ж ви успішно отримуєте замовлення в достатній кількості, але продажів, як і раніше, немає, то саме час звернути увагу на роботу менеджерів з продажу. Середньою конверсією в продаж прийнято вважати 10% (хоча все сильно залежить від галузі). Тобто з 10 заявок, які залишили на вашому сайті, мінімум 1 має ставати продажем. Якщо цей показник менший, то працюйте з менеджерами, навчайте їх. Продажів навчитися можна, є базові принципи, яких потрібно дотримуватися, щоб навіть найзапекліший противник продавати, почав успішно закривати продажі.

Який висновок? На те, чому ваша реклама в інтернеті не приводить клієнтів, впливає мінімум 3 глобальних етапи воронки продажів. Кожен цей етап можна розділити ще на кілька кроків і дослідити їхній вплив на ваші продажі, але це вже тема для окремої статті.

Впевнена, що після того, як ви проаналізуєте всі ці 3 етапи, ви зрозумієте, чому ви не отримуєте нових клієнтів з інтернету і зможете збільшити кількість продажів у кілька разів.

Надія Раюшкіна

About Надія Раюшкіна

Закохую в маркетинг. Експертка з просування онлайн-проєктів та фахівців. Оптимізую і автоматизую все що можна. Спрощую все, що не має значення і не впливає на результат. Тільки те що дійсно важливо.
Posted in Блог.

One Comment

  1. Pingback: Маркетингова воронка продажів - покрокова розробка

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *